„Neste“ ir „Bayer“ bendradarbiaus kuriant augalinius aliejus, kurių pagrindas – atkuriamojo ūkininkavimo praktika
Bendrovė „Neste“ pradeda bendradarbiavimą su „Bayer“, viena iš pirmaujančių inovatyvių pasėlių mokslo bendrovių pasaulyje. Bendrovės pasirašė memorandumą, kuriuo sieks kurti žieminių rapsų ekosistemą JAV. Taip pat įsipareigota kartu vystyti vertės grandinę ir didinti žieminių rapsų, kaip žaliavos produktams, gamybos mastą.
Daug dėmesio skirdama maisto pramonės liekanoms, „Neste“ aktyviai plėtoja ir kitų rūšių atsinaujinančias žaliavas, pavyzdžiui, augalinius aliejus, gaminamus taikant atkuriamąjį ūkininkavimą. Šiuo ūkininkavimo būdu siekiama sulaikyti anglies dioksidą sveikesniame dirvožemyje, skatinti biologinę įvairovę ir mažinti žemės ūkio išmetamųjų teršalų kiekį, kartu didinant ūkių produktyvumą.
„Neste“ bendradarbiauja su partneriais įvairiuose pasaulio regionuose. Bendradarbiavimas apima tiek lauko bandymus, kuriais tiriama pasirinktų koncepcijų nauda tvarumui, tiek projektus, kuriuose taikoma skirtinga atkuriamojo žemės ūkio praktika. Tikslas – nustatyti perspektyviausias koncepcijas, kurios gali atlikti svarbų vaidmenį įvairinant ir didinant „Neste“ atsinaujinančių žaliavų asortimentą.
„Ši partnerystė su „Bayer“ stiprina „Neste“ pastangas vystyti idėjas, paremtas atkuriamojo ūkininkavimu. Žieminiai rapsai, naudojami kaip naujas sėjomainos augalas, dera su mūsų naujomis augalinio aliejaus koncepcijomis. Jie ne tik gali būti žaliava, išskirianti mažiau anglies dvideginio, bet ir sukurianti naujų galimybių ūkininkams“ – sako Artturi Mikkola, „Neste“ vyresnysis viceprezidentas žaliavų tiekimo ir prekybos klausimais.
„Degalai iš atsinaujinančių žaliavų vaidina svarbų vaidmenį mažinant anglies dvideginio išmetimą transporto ir energetikos pramonėse, o pasauliniai tikslai didina biomasės pagrindu pagamintų medžiagų paklausą. Esame pasiryžę padėti ūkininkams apsirūpinti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančiomis medžiagomis, investuodami į naujas kultūras, pavyzdžiui, žieminius rapsus, ir tobulindami tvaraus ūkininkavimo praktiką“, – teigia Frankas Terhorstas, „Bayer“ Augalininkystės mokslo skyriaus strategijos ir tvarumo vadovas.
Žieminiai rapsai, naudojami kaip sėjomaininiai augalai kartu su atkuriamosios žemdirbystės praktika, gali pagerinti dirvožemio būklę ir kaupti anglies dioksidą, taip prisidėdami prie tvaresnio ūkininkavimo. Iš gautų mažesnio anglies dioksido kiekio žaliavų galima gaminti atsinaujinančius degalus, pavyzdžiui, tvarų aviacinį kurą (SAF) ir dyzeliną iš atsinaujinančių žaliavų, kurie per visą gyvavimo ciklą gali gerokai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, palyginti su iškastiniu kuru.