„Neste“ ir Europos automobilių ir biodegalų pramonės atstovai suvienija jėgas „Tour d'Europe“ kelionėje

„Tour d'Europe“ – tai iniciatyva, kuria siekiama pristatyti iš atsinaujinančių žaliavų pagamintų degalų prieinamumą ir potencialą, padedantį mažinti anglies dioksido išmetimą ir prisidėti prie klimato neutralumo šiandien ir per ateinančius dešimtmečius. Projekte „Tour d'Europe“ dalyvauja 20 įvairių automobilių ir degalų pramonės sektoriaus įmonių, asociacijų ir institucijų.
„Neste“ – viena iš bendrovių, prisidedančių prie „Tour d'Europe“ iniciatyvos. Būdama pirmaujanti pasaulyje tvariojo dyzelino ir tvariųjų aviacinių degalų (SAF) gamintoja, „Neste“ turi platų degalinių tinklą. Šio turo metu bus sustojama ir kai kuriose „Neste“ degalinėse Baltijos šalyse, o taip pat lankomasi „Neste“ perdirbimo gamyklose Porvo mieste (Suomijoje) ir Roterdame (Nyderlanduose).
Trijų mėnesių trukmės kelionė per Europą
Kovo 25 d. automobiliai ir sunkvežimiai paženklinti išskirtiniu „Tour d'Europe“ logotipu pradėjo tris mėnesius truksiančią kelionę per kelias šalis. Kelionės tikslas – pristatyti iš atsinaujinančių žaliavų pagamintų degalų dekarbonizacijos potencialą, didinti informuotumą apie jo prieinamumą ir paprastą naudojimą Europoje ir pabrėžti jo svarbų vaidmenį siekiant ES tikslo iki 2050 m. užtikrinti neutralumą klimato atžvilgiu.
„Tour d'Europe“ kelionėje iš šiaurės į pietus, iš vakarų į rytus, parodys ES piliečiams ir politikos formuotojams, kad degalai, pagaminti iš atsinaujinančių žaliavų yra lankstus ir technologiškai atviras būdas gerokai sumažinti transporto išmetamųjų teršalų kiekį, kartu su kitomis technologijomis, kurios leidžia sumažinti taršą anglies dioksidu (pvz., elektrifikavimas ir vandenilis). Degalai, pagaminti iš atsinaujinančių žaliavų, kaip esamas, lengvai prieinamas sprendimas, jau šiandien duoda apčiuopiamų rezultatų mažinant išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį.
„Tour d'Europe“ kelionės metu iš atsinaujinančių žaliavų pagamintais degalais varomos lengvosios ir sunkiasvorės transporto priemonės sustos keliuose miestuose, kuriuose vyks renginiai, leidžiantys užmegzti ryšį su vietos suinteresuotosiomis šalimis. Dalinsis informacija apie tai, kaip svarbu mažinti transporto išmetamų teršalų kiekį ir kartu švelninti klimato kaitą. „Tour d'Europe“ automobiliuose ir sunkvežimiuose įrengta papildoma programinė įranga „digital fuel twin“ (DFT), kuri leis patikrinti ir įrodyti, kad naudojant iš atsinaujinančių žaliavų pagamintus degalus sumažėja išmetamo CO2 kiekis.
23 šalyse vyksiančiuose „Tour d'Europe“ renginiuose bus pristatoma kaip:
- iš atsinaujinančių žaliavų pagaminti degalai atlieka lemiamą vaidmenį mažinant kelių transporto anglies dioksido išmetimą;
- naudojant iš atsinaujinančių žaliavų pagamintus degalus galima pasiekti nulinį ŠESD išmetimą, nes degimo metu išsiskiriantis anglies dioksido kiekis yra lygus anksčiau absorbuotam ar sugertam anglies dioksido kiekiui gyvavimo ciklo metu;
- ES politika turėtų būti atvira visoms technologijoms, kurios, kaip įrodyta, padeda mažinti išmetamą ŠESD kiekį;
- iš atsinaujinančių žaliavų pagaminti degalai – tai jau šiandien plačiai prieinamas, lengvai naudojamas ir esamai degalų infrastruktūrai bei transporto priemonėms tinkamas sprendimas;
- iš atsinaujinančių žaliavų pagamintų degalų naudojimą ir degalų CO2 intensyvumą galima stebėti ir tikrinti transporto priemonių lygmeniu;
- technologinis neutralumas turėtų būti esminis visų transporto priemonių segmentų principas siekiant ES 2050 m. klimato tikslų visų Europos piliečių ir įmonių labui;
- iš atsinaujinančių žaliavų pagaminti degalai yra greitas, įperkamas ir prieinamas sprendimas, suteikiantis galimybę visiems europiečiams dalyvauti pereinamojo laikotarpio energetikoje.
Birželio 23 d. „Tour d'Europe“ finišuos Briuselyje, kur prie Europos Parlamento bus pristatytos transporto priemonės ir technologijos. Renginio metu bus paskelbta ataskaita, patvirtinanti degalų, pagamintų iš atsinaujinančių žaliavų naudojimą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos sumažėjimą per „Tour d'Europe“ lenktynes bei parodanti „digital fuel twin“ (DFT) veiksmingumą.
Projekte dalyvauja šios bendrovės, asociacijos ir institucijos: AVIA, BMW, „Bosch“, „Collective du Bioéthanol“, „DAF Trucks“, „Daimler Truck“, EBB, „Enilive“, EWABA, „Eurogas“, „ePURE“, „Ford Trucks / TJA“, „FuelsEurope“, „Hyundai“, „Iveco“, IRU, „Moeve“, PRIO, „Repsol“, Darmštato universitetas, Karlsrūhės universitetas, VDA ir VW bei „Neste“.
Daugiau informacijos apie „Tour d'Europe“ renginius ir degalų, pagamintų iš atsinaujinančių žaliavų naudą rasite svetainėje: https://www.neste.com/news-and-insights/events/transportation/tour-europe.