Lenktynininko gudrybės, pritaikytos kasdienybėje – kaip vairuoti ekonomiškiau ir saugiau
Jūsų dėmesiui: 3 Tauro Tunylos, „Neste Dream 2 Drive“ lenktynių komandos lyderio patarimai, kaip vairuoti ne tik tausojant degalus, bet ir užtikrinant savo, aplinkinių ir automobilio saugumą.
1. Pirmas žingsnis – skvarbus žvilgsnis
Ne tik profesionalus lenktynininkas, bet ir patyręs sportinio vairavimo treneris T. Tunyla sako, kad gero vairavimo pagrindas yra žvilgsnio kontrolė.
„Galiu išduoti, kad vairavimo metu žvilgsnio fokuso perkėlimas toliau padeda nuspėti ateitį. Kitaip tariant, kuo toliau žvelgsite, tuo ankščiau įvertinsite situaciją kelyje ir turėsite daugiau laiko veiksmams suplanuoti“, – pasakojo T. Tunyla.
Pasak lenktynininko, tokiu būdu išvengsite staigaus stabdymo ar akseleracijos, taigi automobilis suvartos mažiau degalų. Be to, mašinos reakcija į vairuotojo veiksmus yra lėtesnė, nei vairuotojo reakcija į įvykius kelyje, todėl iš anksto planuodami veiksmus išvengsite rizikingų situacijų.
2. Atsikratykite nereikalingo svorio
Lenktyninių automobilių gamintojų tikslas – kaip įmanoma mažesnio svorio sportinė mašina. Kuo ji lengvesnė, tuo geresnė jos dinamika ir greitis, o įsibėgėjimas – spartesnis.
„Tikrai nesiūlau kopijuoti lenktyninių automobilių ir perdaryti miestui skirtas transporto priemones mažinant jų komplektaciją. Tačiau rekomenduoju atsikratyti nereikalingų daiktų ir nenaudojamų elektros prietaisų. Kuo mažesnė apkrova bus varikliui, tuo mažiau degalų jis reikalaus“, – pabrėžė T. Tunyla.
Ne tik degalų sutaupysite – lengvesnis automobilis lengviau paklus jūsų nurodymams. Greitesnė transporto priemonės reakcija užtikrins stabilų ir patikimą eismą kiekvienoje situacijoje.
3. Nuolatinė priežiūra – ilgaamžiškumui
Kaip ir bet koks kitas mechaninis prietaisas, taip ir automobilis reikalauja tinkamos priežiūros. Variklio ekonomiškumas ir detalių veikimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo laiku atliekamų profesionalių apžiūrų, kurias rekomenduoja gamintojas.
„Su visa komanda lenktynių automobilį prižiūrime kilometrų tikslumu – lygiai taip pat siūlau prižiūrėti ir asmenines transporto priemones. Oro ir kuro filtrus, degimo žvakes ir kitas sudedamąsias dalis patartina tikrinti laiku. Taip užtikrinsite ir ekonomišką variklio darbą, ir saugų, nepertraukiamą detalių veikimą vairavimo metu“, – patikino T. Tunyla.