12.6.2024 - 9:32

Pasitelkusi degalus „Neste MY Renewable Diesel“ tarptautinė traktorių gamintoja „Valtra“ sutaupė daugiau nei 15 tūkst. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų

Tarptautinė traktorių gamintoja „Valtra“, priklausanti korporacijai „AGCO Corporation“, pakeitusi degalus iš naftos į dyzeliną, gaminamą iš 100 proc. atsinaujinančių žaliavų „Neste MY Renewable Diesel“, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį (ŠESD) sumažino 15 tūkst. tonų. Šis kiekis prilygsta ŠESD kiekiui, kuris susidaro dėl iškastinio kuro naudojimo „Valtra“ T serijos vilkikuose nepertraukiamai 390 tūkst. valandų, 30-40 proc. variklio apkrovos režimu, atsižvelgiant į visas per degalų gyvavimo ciklą išmetamas dujas*.

Bendrovė iki šiol jau yra sunaudojusi 5 mln. litrų degalų  „Neste MY Renewable Diesel“. „Valtra“ šį dyzeliną naudoja kaip gamyklinius degalus, taip pat pasitelkia bandymams, gamykliniams krautuvams Suolahti gamykloje Suomijoje.

„Neste“ ir „Valtra“ bendradarbiavimas tęsiasi nuo 2017 m. Suomijos bendrovė tapo pirmąja traktorių gamykla pasaulyje, savo naujuose traktoriuose pradėjusi naudoti degalus „Neste MY Renewable Diesel“. Šie degalai, palyginti su iš naftos pagamintu dyzelinu be biodalies, per visą degalų gamybos ir suvartojimo ciklą į aplinką išskiria iki 90 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD)**.

„Neste MY Renewable Diesel“ yra gaminami iš 100 proc. tvarių žaliavų, tarp jų – tokios atliekos ir liekanos kaip gyvuliniai riebalai, naudotas kepimo aliejus, žuvų riebalai iš perdirbimo atliekų ir kt. Naujieji „Valtra“ traktoriai, varomi „Neste MY Renewable Diesel“, iš Suomijos yra eksportuojami į daugiau kaip 75 pasaulio šalis.

„Vykdome įsipareigojimą siekti tvarumo, todėl be kitų iniciatyvų, stengiamės mažinti išmetamų ŠESD kiekį, energijos suvartojimą, tvarkyti atliekas ir efektyviai naudoti išteklius. Priėmę sprendimą pereiti prie „Neste MY Renewable Diesel“, ne vien sumažinome savo veiklos poveikį aplinkai, bet ir parodėme savo klientams – dešimtims tūkstančių ūkininkų visame pasaulyje – kad jų traktoriai gali būti varomi aplinkai mažiau žalingu dyzelinu iš atsinaujinančių žaliavų“, – sako „Valtra EME“ generalinis direktorius Mikko Lehikoinenas.

„Didžiuojuosi mūsų ilgalaike partneryste ir tuo, kad „Neste MY Renewable Diesel“ remia „Valtra“, siekiančiai ŠESD mažinimo tikslų. Kartu tai padeda didinti  ir „Neste MY Renewable Diesel“, kaip aplinkai draugiškesnio sprendimo, žinomumą tarp ūkininkų. Neseniai išplėtėme savo bendradarbiavimą prisijungdami prie Suomijos ateities ūkio projekto – trejų metų ES finansuojamos programos. Ji suteikia galimybę kurti ir naudoti sprendimus, mažinančius  ŠESD išmetimų kiekį ir didinančius ekonominį pelningumą auginant žolę ir grūdus. Kovojant su klimato kaita, turime taikyti tiek esamus, tiek naujus sprendimus“,  – sako „Neste“ rinkodaros ir paslaugų viceprezidentas Joni Pihlström.

Apie „Neste”

Didžiausia dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų gamintoja „Neste“ jau daugiau nei dešimtmetį kuria sprendimus, prisidedančius prie kovos su klimato kaita ir spartinančius perėjimą prie žiedinės ekonomikos: tvarų aviacinį kurą, dyzeliną iš atsinaujinančių žaliavų bei kitus tvarius produktus.

Būdama pirmaujanti pasaulyje tvariųjų aviacinių degalų ir dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų gamintoja bei atsinaujinančiųjų ir žiedinių žaliavų polimerams ir cheminėms medžiagoms sprendimų kūrimo lyderė, „Neste“ yra užsibrėžusi tikslą padėti savo klientams iki 2030 m. sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį bent 20 mln. tonų kasmet.

Bendrovė siekia, kad Porvoo naftos perdirbimo gamykla Suomijoje taptų tvariausia naftos perdirbimo gamykla Europoje. Iki 2035 m. „Neste“ yra įsipareigojusi pasiekti, kad gamyba būtų neutrali anglies dioksido atžvilgiu, o iki 2040 m. 50 proc. sumažinti parduodamų produktų anglies dioksido išmetimo intensyvumą. Be to, bendrovė yra nustačiusi aukštus biologinės įvairovės, žmogaus teisių ir tiekimo grandinės standartus. Bendrovė nuolat įtraukiama į „Dow Jones“ tvarumo indeksus ir „Global 100“ tvariausių pasaulio bendrovių sąrašą.

*Apskaičiavimo metodas atitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2018/2001 dėl skatinimo naudoti atsinaujinančiųjų išteklių energiją.

**Šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažėjimas skiriasi priklausomai nuo konkretaus regiono teisės aktų, kuriuose numatyta skaičiavimo metodika (pavyzdžiui, ES RED II (2018/2001/ES) – Europoje ir JAV Kalifornijos LCFS – JAV), taip pat nuo žaliavų, naudojamų gaminant produktą kiekvienoje rinkoje, asortimento.